גישור בהתחדשות עירונית

חתימה על הסכם פינוי או בינוי או תמ"א 38 מלווה לעתים קרובות בחששות, חוסר אמון ואף התנגשויות בין בעלי הדירות או חלקם לבין בעלי דירות אחרים, הנציגות או נציגי היזם. במקרים רבים הפרויקט מתחיל להתקדם עם חתימת הרוב הנדרש מבין בעלי הדירות על ההסכם עם היזם, אולם נשארים מספר בעלי דירות שמסרבים לחתום על ההסכם, דבר שגורר אי נעימויות ואף עלול להגיע לתביעות משפטיות תוך עיכוב הפרויקט למשך מספר שנים. במקרים אחרים, לא מצליחים להגיע לרוב הנדרש, והפרויקט נתקע לתקופה ארוכה. 

זה לא חייב להיות כך.  אפשר וכדאי לכל הצדדים המעורבים בפרויקט מרצונם או בעל כורכם, להסתייע במגשר חיצוני מקצועי על מנת לגשר על המחלוקות ולסיים אותן בהסכמה הדדית. 

הליך הגישור הנו וולונטרי לכל אורכו, כלומר כל הצדדים – יזם, נציגות הדיירים ובעלי הדירות שמסרבים לחתום על ההסכם בתנאים הקיימים – באים מרצונם ויכולים להפסיק בכל שלב. המטרה של הגישור היא להגיע להסכם מתוך הבנה הדדית, השלמה והסכמה. 

התוצאות מדברות בעד עצמן ומה שלא פחות חשוב, הצדדים אינם מפסידים דבר מהליך הגישור. האופציה של המשך הסכסוך, כולל פניה להליכים משפטיים, תמיד פתוחה בפני הצדדים אם הגישור לא פותר את הבעיה.

הליכי הגישור הנם חסויים ולא ניתן יהיה להשתמש במה שנאמר בהם בכל הליך משפטי אחר. יתר על כן, כל אחד מהצדדים רשאי לבקש מהמגשר עצמו לשמור על חיסיון של דברים מסוימים שנחשפים בפניו מפני יתר הצדדים לגישור.   

 

כל הצדדים יכולים להרוויח מהגישור:
מבחינת היזם, הליך הגישור עשוי לחסוך זמן רב בתהליך קידום הפרויקט, וכן משאבי ניהול וכסף.  מבחינת בעלי הדירות שמסרבים לחתום על ההסכם, הליך הגישור מאפשר להם להתדיין עם היזם מעמדה של שיוויון וכבוד הדדי וללא כל סיכון. כמובן שגם נציגות הדיירים שחתמו על ההסכם והדיירים עצמם מרוויחים מהחיסכון בזמן ומסילוק והסדרת המחלוקות בין השכנים.
לסיכום, פניה לגישור בהתחדשות עירונית יכולה להקל ולסייע לצדדים להתגבר על מכשולים, קשיים ומחלוקות, כל זאת במסגרת הליך ידידותי ונעים, שאינו כרוך בשום סיכון או הפסד. תנסו – לא תצטערו.

מסרבים לחתום על ההסכם?
אפשר וכדאי לגשר ביניכם לבין היזם או יתר הדיירים לפני שהעניין מגיע לבית המשפט

צרו קשר לקבלת פרטים נוספים על הליך הגישור בהתחדשות עירונית – פינוי בינוי או תמ"א 38 – ללא כל התחייבות