הדמיית פרויקט תמ"א 38 הריסה ובניה מחדש רחוב תל חי 9 רמת גן המיוצג ע"י עורך דין עמית ארד

ערר תל חי 9 רמת גן – ניצחון לתמ"א 38/2

ניצחון לבעלי הדירות המיוצגים ע"י עו"ד עמית ארד וליזם זוארץ שיוצג ע"י עוה"ד טויסטר ופרבמן בערר בנושא תמ"א 38 נגד עיריית רמת גן.

 

פרויקט תל חי 9 רמת גן נחתם בין בעלי הדירות לבין יזם שנבחר על ידיהם בתחילת שנת 2017. מדובר ברחוב שרובו התחדש בפרויקטים של הריסה ובניה מחדש במסגרת תמ"א 38/2. הבקשה למתן היתר בניה הוגשה בהתאם למדיניות העירייה, והדיירים והיזם ציפו בכיליון עיניים לקבלת היתר בניה.

ואולם לאחר הבחירות לראשות העירייה זאת שינתה את מדיניותה והחליטה לעצור את תמ"א 38 בעיר רמת גן. העניין הגיע לדיון בבית משפט המחוזי וזה קבע כי העירייה אינה יכולה לעשות כן. ובכל זאת, בפועל, מצאו עצמם בעלי דירות רבים והיזמים עמם התקשרו בהסכמים ליזום פרויקטים של התחדשות עירונית במצבים של שוקת שבורה, כאשר הבקשות להיתר פרויקט תמ"א 38 נדחו על ידי הועדה המקומית ברמת גן.

היזם זוארץ יזמות ופיתוח תל חי 9 בע"מ, אשר יוצג על ידי עורכי הדין המעולים ניצן זימרן ויהונתן מונרוב ממשרד עופר טויסטר, ובעלי הדירות המיוצגים על ידי עו"ד עמית ארד, הגישו ערר על החלטת הועדה המקומית רמת גן לדחות את בקשתם להיתר בניה.

בדיון הערר טענתי בשם בעלי הדירות כי עיריית רמת גן החליטה לשים סוף לתמ"א 38 בניגוד לסמכותה, ואנחנו עדים לכך פרויקט אחר פרויקט; לאחר שבית המשפט קבע שהעירייה לא יכולה לעשות זאת העירייה מצאה פיתרון "עוקף בית משפט" בצורת תירוץ של תכנון מתחמי. כל בקשה לתמ"א 38 נדחית בתירוץ שהיא תמנע תכנון מתחמי לפינוי בינוי, גם אם אין שום תכנית כזאת על הפרק. בצורה כזאת מה שהיה אמור להיות היוצא מהכלל שמאפשר דחייה של בקשה לתמ"א 38, נהפך לכלל במסגרתו כל בקשה לתמ"א 38 נדחית על ידי העירייה.

עוד טענתי שהאפשרות של דיירים לחדש את דירותיהם היום היא גם צורך תכנוני, גם צורך לאומי וגם זכות בסיסית של תושבים למיגון וחידוש דירתו, ושיקולים אלה גוברים על שיקול תכנוני של פינוי בינוי תיאורטי שאולי יתממש בעוד שנים רבות ואולי לא.

ביום 6.8.20 החליטה ועדת הערר לקבל את הערר ולבטל את החלטת הועדה המקומית לסרב לבקשה להיתר תמ"א 38, בקובעה כי שני הנימוקים שעמדו בבסיס החלטתה של הועדה המקומית –  המלצה לתכנון מתחמי ומחסור בתשתיות ציבוריות – אינם מצדיקים במקרה הנדון את דחיית הבקשה להיתר, והורתה לועדה המקומית לשוב ולדון בבקשה לגופה תוך 60 ימים.

הדמיית פרויקט תמ"א 38 הריסה ובניה מחדש רחוב תל חי 9 רמת גן המיוצג ע"י עורך דין עמית ארד
הדמיית פרויקט תמ"א 38 הריסה ובניה מחדש רחוב תל חי 9 רמת גן המיוצג ע"י עורך דין עמית ארד

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *